KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354485
*
nr 1235 4485
Ditti Hood
(1921-1998), Sverige
Oljemålning, Ditti Hood (f. 1921), Sverige. Berglandskap. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 57x68 cm
Ditti Hood, svensk bildkonstnär född 1921, död 1998.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 18:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 14:21:53
1
Vinnande bud
18/2 14:29:09
1
justering av budtak
18/2 14:30:03
1
justering av budtak
18/2 14:45:09
2
150 kr
18/2 14:45:09
1
200 kr (Budbetjänt)
18/2 14:45:13
2
250 kr
18/2 14:45:13
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berglandskap ditti hood olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
*
Ditti Hood
Ditti Hood, svensk bildkonstnär född 1921, död 1998.
Läs om budbetjänten
nr 1235 4485
Ditti Hood
(1921-1998), Sverige
Oljemålning, Ditti Hood (f. 1921), Sverige. Berglandskap. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 57x68 cm
Ditti Hood, svensk bildkonstnär född 1921, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 14:21:53 | 1 | Vinnande bud |
18/2 14:29:09 | 1 | justering av budtak |
18/2 14:30:03 | 1 | justering av budtak |
18/2 14:45:09 | 2 | 150 kr |
18/2 14:45:09 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/2 14:45:13 | 2 | 250 kr |
18/2 14:45:13 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berglandskap ditti hood olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49